Wygrywamy w derbach!

KS Zbytowa pokonała na własnym obiekcie Widawę Grędzinę aż 7:1.                                                                                            Mecz od początku był wyrównany, jednak żadna z drużyn nie potrafiła stworzyć sobie klarownych sytuacji, najbliżej bramki w pierwszych 15 minutach byli goście jednak w sytuacji sam na sam z bramkarzem, pomylił się napastnik Widawy. Chwilę później piłka po groźnym uderzeniu Łukasza Ciszewskiego ląduję na poprzeczce, najszybciej do piłki dobiega Jurkiewicz i strzałem z głowy zdobywa bramkę na 1:0. Inicjatywę po bramce przejęli gracze ze Zbytowej, którzy przed przerwą zdobyli jeszcze dwie bramki. Jedną z nich zdobył Przemysław Ciszewski po bezpośrednim strzale z rzutu wolnego prosto w okienko, drugą Łukasz Ciszewski który strzałem z okolic 16 metra obok słupka nie dał szans bramkarzowi. Po przerwie zaatakowała Grędzina, jednak goście nie potrafili stworzyć żądnej akcji która zagroziła by bramce Patryka Grada. Nerwową grę gospodarzy uspokoiła czwarta bramka zdobyta przez Pawła Jurkiewicza, po uderzeniu głową dzięki dośrodkowaniu Marcina Klata. W 66 minucie goście zdobywają swoją pierwszą bramkę w meczu, z rzutu karnego pewnie trafia zawodnik Widawy. Mimo to, cały czas spotkanie kontrolowali gospodarze którzy zdobyli jeszcze trzy bramki. W 80 minucie po wykonywanym rzucie rożnym zamieszanie w polu bramkowym wykorzystał Karol Klat który strzałem z woleja z bliskiej odległości umieścił piłkę w siatce. Szóstą bramkę zdobył "Jurek" który kolejny raz wykorzystał podanie Marcina Klata i strzałem z 5 metra pokonał bramkarza gości. Ostatnia bramka w meczu padła po pięknym zespołowym kontrataku, lewym skrzydłem ruszył Jurkiewicz złamał do środka, zagrał do Klata ten z pierwszej piłki do Zwiernika, a nasz prawy pomocnik umieścił piłkę w bramce. Po derbowym zwycięstwie awansowaliśmy na fotel lidera!